Doprava Na adresu je možné se pohodlně dostat dopravními prostředky městské integrované dopravy. Na dohled od domu je zastávka tramvaje Horky – 6, 11, 56. Ve vzdálenosti cca 300m je stanice Náměstí Bratří Synků – zastávky tramvají 6, 11, 13, 18, autobus č. 193. Google maps - zastávka Horky Vyšehrad VYŠEHRAD - skála nad řekou s temnou siluetou štíhlých věží - patří neodmyslitelně k pražské krajině. Tradice tohoto tajemného místa je spjata s pověstmi, jež literárně zpracoval Alois Jirásek ze starých kronik pod názvem "Staré pověsti české".
Vyšehradské pověsti vysvětlující a oslavující vznik a počátky přemyslovského státu povýšily toto území na jedno z nejpamátnějších míst českého národa. Vyšehrad vznikl jako opevněné hradiště někdy v 10. století. Prvním nesporným dokladem o existenci vyšehradského hradiště jsou přemyslovské denáry Boleslava II., ražené ve zdejší mincovně v polovině 10. století.
www.praha-vysehrad.cz
Havlíčkovy sady - Grébovka Havlíčkovy sady neboli Gröbovka či Grébovka, je park anglického typu v Praze 2 na Vinohradech, nedaleko Vršovic a Nuslí. Na severu je ohraničen ulicemi U Havlíčkových sadů a Rybalkovou a na jihu potokem Botič. Park byl vysázen v letech 1871–1888 v okolí vily, kterou si nechal postavit pražský průmyslník Moritz Gröbe, společník firmy Lanna a Šebek.
V areálu parku se nachází Gröbeho vila, Pavilon, vinice a Viniční altán, usedlost Dolní Landhauska, ozdobná grotta a nově opravené dětské hřiště. Od roku 1964 je areál nemovitou kulturní památkou. Vzhledem k celkové zchátralosti probíhá od roku 2001 rozsáhlá rekonstrukce areálu, která bude zahrnovat i obnovu zeleně a cest.
Viniční altán
Jazyková škola Polyglot Naším cílem je poskytovat jazykovou výuku na co nejvyšší profesionální úrovni tak, abychom připravili studenty k praktickému zvládnutí jazyka. Výuka v malých skupinách po maximálně 8–10 studentech zvyšuje efektivitu a intenzitu učebního procesu. Kombinace rodilého mluvčího s českým lektorem umožňuje osvojení aktuálního jazyka v reálných komunikativních situacích.
Pro veřejnost nabízíme široký výběr kurzů angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny a italštiny (pomaturitní studium, intenzivní dopolední kurzy, ranní kurzy a večerní kurzy, víkendové kurzy, letní prázdninové kurzy).
www.polyglot.cz
Obchodní akademie Svatoslavova 333 V roce 1988 - pro nebývale velký počet uchazečů o studium na střední školy ekonomického směru - bylo rozhodnuto zřídit v Praze dvě nové odborné školy tohoto typu.
Tím začíná historie nové Obchodní akademie Svatoslavova v Praze 4, jediné státní školy 4. pražského obvodu. Na vybudování obchodní akademie až do současné podoby se profesně podíleli kvalitní, zkušení pedagogové s opravdovým zájmem o výchovu a vzdělání studentů, s iniciativou vytvořit základ nového odborného pracoviště, s výhledem do tehdy již zřejmě optimistické budoucnosti.Ti začínající však na jejím zrodu mají zásluhu největší. Ať již jde o vedení školy nebo pedagogický sbor. Historii školy dotvářejí i první maturanti...
www.oasvat.cz
Základní škola Vršovická Základní škola v Praze 10, U Vršovického nádraží 1/950 je škola s dlouholetou tradicí. Školní budova byla uvedena do provozu v roce 1930. Nahradila tak starou školu ve Vršovicích. Škola se nachází ve staré zástavbě Vršovic, na hranicích s městskou částí Praha 4.
Je dobře dostupná tramvají č. 7 a 24.
www.zsvrsovicka.cz
Mateřská škola Radost Naše mateřská školka a jesle - školička je určena dětem od 2 do 4 let. Nachází se v přízemí bytového domu v Praze 10- Vršovicích s přístupem na zahradu, vybavenou pískovištěm, houpačkou a vlastní zahrádkou pro děti.
Náš den v mateřské školce a jeslích - školičce trávíme většinou tvořivými aktivitami, povídáním nebo společnými činnostmi – zpěvem, tancem, říkankami, pobytem venku nebo vařením. Máme ale i vyhrazený čas na individuální činnosti inspirované Montessori pedagogikou.
www.skolickaradost.cz
Divadlo Na Jezerce Divadelní společnost Jana Hrušínského byla založena v roce 2002 a navazuje na dlouholetou rodinnou tradici. Předkové a příslušníci rodiny Hrušínských působí v českém divadle nepřetržitě od poloviny devatenáctého století. Prvním držitelem divadelní koncese v rodině byl pan Ondřej Červíček, který povolení k provozování divadelního spolku získal v roce 1883. Za všechny známé osobnosti, které prošly divadelní historií "rodiny" jmenujme např. v r. 1851 Josefa Kajetána Tyla nebo později, v první polovině 20. století např. Karla Lamače, Rudolfa Hrušínského či Josefa Kemra.
Rodinná tradice nyní pokračuje v Divadle Na Jezerce…
www.divadlonajezerce.cz
Divadlo Bez zábran Vítejte na stránkách Divadla bez zábran!
Jsme zavedený divadelní soubor, který působí na pražské scéně od roku 2001. Svá představení hrajeme především ve stálé divadelní scéně nuselského Divadla bez hranic a zároveň působíme jako zájezdové divadlo v rámci celé České republiky. Specializujeme se převážně na komediální žánr. Účastníme se také divadelních festivalů a soutěžních i nesoutěžních přehlídek.
www.dbz.cz
Divadlo Na Fidlovačce Divadlo Na Fidlovačce se znovu otevřelo pro veřejnost 28. října 1998 – tedy po dvacetileté odmlce. Před slavnostním představením Tylovy a Škroupovy „Fidlovačky“ požádal Tomáš Töpfer o symbolické přestřižení pásky muže, který divadlu věnoval svůj celoměsíční invalidní důchod. Výjimečnost tohoto počinu byla v tom, že pan Bursík neuvidí na nuselské scéně jediné představení, protože je nevidomý… www.fidlovacka.cz Divadlo Na vinohradech Divadlo na Vinohradech je prestižní činoherní scénou s výborným hereckým souborem, více než stoletou tradicí a živým zaměřením do budoucna. DnV tvoří důležitý prvek v rámci pražského i celostátního divadelního kontextu.
30. května 1990 se ve veřejném konkurzu stala ředitelkou Divadla na Vinohradech herečka Jiřina Jirásková, která vedla divadlo do 30. 6. 2000. Následoval ředitel Jindřich Gregorini a umělecký šéf Martin Stropnický. V současné době DnV vede ředitel Tomáš Töpfer a umělecký šéf Juraj Deák.
www.divadlonavinohradech.com
Zlý časy Pivnice "Zlý Časy" je pivu zaslíbené místo, kde se na 48 pípách střídají piva ze středních a malých pivovarů Čech a Moravy. Nabídka je doplněna širokým výběrem lahvových piv z celého světa, a tak zde může milovník piva podniknout pivní výlet nejen po Česku.
Všechny prostory jsou NEKUŘÁCKÉ!!! Steaková kuchyň s grilem na prostředním baru v provozu od 17 do 23 hod. každý den (kromě neděle)!!! :)
www.zlycasy.eu
Lucky Luciano Naši restauraci najdete na dvou místech v Praze. Obě jsou věnovány Lucky Luciano, ale každá z nich jinému období jeho života. Nuselský Lucky Luciano představuje 30. léta, restaurace Kozlovna život Lucky Luciana až v poválečném období. Krom tradiční nabídky pizzy, různých druhů masa, domácích těstovin nebo salátů nabízíme v obou restauracích v pracovní dny polední menu.
Výhodná nabídka pizzy - Zavítejte do Restaurace nebo Lucky Luciano Nusle mezi 15. a 17. hodinou a vychutnejte si naši výbornou pizzu o 30% výhodněji.
www.luckyluciano.cz
U Bansethů Legendární hospoda s více jak stoletou tradici. Do podvědomí Pražanů se dostala i kvůli Jaroslavu Haškovi, stálému návštěvníkovi. Na vyhlášeného flamendra (a slavného spisovatele), zde dodnes čeká jeho stůl, svědek skvělých řečnických improvizací i polštář pro alkoholem znavenou hlavu. V Haškových Osudech dobrého vojáka Švejka je ostatně hospoda zmiňovaná i se svým zakladatelem - panem Aloisem Bansethem!Dnes jsme tradiční plzeňská restaurace se staročeskou kuchyní.
Obdrželi jsem nejedno prestižní ocenění, opakovaně např. cenu Škopek roku, jsme také dlouholetými držiteli certifikátu plzeňského pivovaru Prazdroj Za vynikající péči o čepované pivo.
www.ubansethu.cz
Bowling V Továrně Vážení hosté, tato bowlingová herna a pivnice vznikla v objektu bývalé textilní továrny, kterou založil, zde v Nuslích, ještě za Rakouska - Uherska továrník Otto Kretschmer, původem z Nové Paky. Textilní tradice jeho rodu sahá až do roku 1626, o čemž svědčí cehovnický jmenovací dekret cechu punčochářského podepsaný Ferdinandem II. Vzhledem k tomu, že devastace celého továrních objektu za minulé politický éry byla ohromná, nebylo možné v textilní výrobě dále pokračovat.
V dnešní době objekt využívají projekční a obchodní kanceláře renomovaných firem a také naše bowlingová herna. Naším cílem je spojit sportovní vyžití s příjemným posezením a zábavou u dobrého piva.
www.bowlingvtovarne.cz